قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

کت یقه ایستاده سرخود به روش سیما عمرانی

کت یقه ایستاده سرخود به روش سیما عمرانی
میزان پارچه: دو قد کت
الگو و برش: از الگوی پایه استفاده می‌کنیم و آزادی‌های دلخواه را به لباس می‌دهیم ولی به وسط جلو، میزان دکمه خور را اضافه نمی‌کنیم. برای این مدل یقه، در الگوی جلو از گوشه گردن روی خط سرشانه cm5/1 بیرون رفته، از این نقطه cm3 بالا می‌رویم و هلال به سرشانه وصل می‌کنیم. از گوی گردن نیز cm3 بالا رفته و گودی یقه را cm3 پر کرده و به cm3 بالا رفته از گوشه گردن هلال وصل می‌کنیم. اگر خواستیم جلوی یقه حالت گردی داشته باشد، زاویه وسط جلو یقه را بصورت گرد، کمی آرایش می‌دهیم. (شماره۱). شما علاقه مندان اگر مجموعه آموزش خیاطی خانم عمرانی در برنامه خانواده را دنبال کرده باشید تمامی این مباحث را در آنجا نیز بیان کرده ایم.
روی همین الگو، برای سجاف جلو روی خط سرشانه cm7-5 و روی خط پایین لباس cm7-5 وارد شده و بهم وصل می‌کنیم. (شماره۲)
در الگوی پشت نیز از گوشه گردن روی خط سرشانه cm5/1 بیرون رفته، از این نقطه cm3 بالا می‌رویم و هلال به سرشانه وصل می‌کنیم. از گودی گردن یقه پشت cm3 بالا می‌رویم و به cm3 بالا رفتۀ گوشه گردن وصل می‌کنیم.

نکته مهم در رسم این الگو، این است که حالت خط سرشانه پشت و جلو با هم هماهنگ باشد. به این منظور سرشانه پشت و جلو را روی هم گذاشته و حالت آن را با هم برش می‌زنیم. (شماره۳) برای سجاف پشت نیز روی سرشانه cm7-5 وارد شده و سجاف پشت را رسم می‌کنیم. (شماره۴)
چون به قسمت جلوی لباس دکمه خور اضافه نکرده‌ایم، باید از دکمه خور مخفی استفاده کنیم. برای طول دکمه خور مخفی، از انتهای یقه ایستاده cm10 پایین آمده، اگر کت بود cm15 مانده به انتهای کت و اگر مانتو بود، تا روی زانو را اندازه می‌زنیم. یک نوار به عرض cm4 و به طول این اندازه روی دولای بسته در می‌آوریم. (شکل۵)
اگر پارچه شل بود، به دکمه خور مخفی لایی می‌چسبانیم. بالا و پایین دکمه خور مخفی را می‌دوزیم و آن را به رو می‌کنیم.در ضمن شما علاقه مندان می توانید با مراجعه به کتاب آموزش خیاطی سیما عمرانی در این مورد مطالب بیشتری را یاد بگیرید.
دوخت: به سجاف‌ها لایی می‌چسبانیم. اگر پارچه شل بود، حتماً باید در قسمت جلو، از گوشه گردن cm5-4 روی سرشانه وارد شده، این ناحیه و جلوی بالاتنه را هم لایی بچسبانیم. پهلو و سرشانه بالاتنه را بهم می‌دوزیم. نکته بسیار مهم این که خط سرشانه را حتماً به همین شکل الگو بدوزیم (اگر دوخت سرشانه و گوشه گردن صاف شود، حالت ایستاده نمی‌ایستد) سجاف سمت راست را به بالاتنه وصل می‌کنیم. در سمت چپ، ابتدا نوار جا دکمه مخفی را از cm10 پایین‌تر از یقه، به بالاتنه وصل کرده، سپس سجاف را روی آن می‌گذاریم و همه را با هم می‌دوزیم. سپس آن را اتو کرده، بعد از آن از اتوی سرد استفاده می‌کنیم.
* می‌توان ابتدا سرشانه سجاف‌ها را بهم وصل کنیم و سپس آن را روی بالاتنه بگذاریم و بدوزیم.

 

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

خرید پستی آموزش خیاطی خانم عمرانیخرید اینترنتی خانم عمرانی ,  کتاب آموزش خیاطی خانم عمرانی , متد گرلاوین در خیاطی , آموزش خیاطی استاد راوندی

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :