قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

مانتو تابستانه با آموزش خیاطی خانم عمرانی

مانتو تابستانه با آموزش خیاطی خانم عمرانی
میزان پارچه: ۳ متر و ۲۰ سانتی‌متر (پارچه نخی ظریف یا کشی)
الگو و برش: ابتدا پارچه را از قد طوری تا می‌کنیم که لایه زیر، از بالا cm 20 اضافه‌تر داشته باشد در پایین، از زاویه دولای بسته، cm 50 وارد شده و cm 50 هم بالا می‌رویم و این دو را طوری به هم وصل می‌کنیم که ابتدا از cm 50 ضلع پایین، cm 8 بالا رفته، سپس کمی هلال می‌کنیم و به cm 50 بالا رفته، وصل می‌کنیم. این قسمت، پایین مانتو می‌باشد.
بعد از این قسمت، روی دولای بسته به اندازه قد مانتو (حدوداً cm 100) علامت می‌زنیم. سپس برای یقه پشت، cm 7 وارد شده و cm 3 هم پایین می‌آییم و هلال یقه را می‌کشیم. از گوشه گردن، حدود cm 70-65 (قد آستین + سرشانه) بالا رفته و از این نقطه یک خط افقی داخل الگو می‌کشیم. سپس از وسط خط پایین مانتو، یک خط به اندازه قد مانتو + cm 15 را طوری می‌کشیم که روی خط افقی فرود بیاید. از این محل تقاطع، به گوشه گردن یک خط می‌کشیم که این خط، پشت آستین می‌باشد.

 

 

 

در  آموزش خیاطی مبتدی طرف دیگر دولای باز، قد مانتو را بالا رفته و از اینجا به محل تقاطع سر مچ یک خط می‌کشیم. روی این خط، از محل تقاطع سر مچ به اندازه cm 70-65 را علامت می‌زنیم. بعد از این علامت، به اندازه دو برابر یقه پشت (cm 14) مشخص کرده، از وسط آن cm 8 پایین آمده و هلال یقه جلو را می‌کشیم. مجدداً از بعد از هلال یقه جلو، cm 7 دیگر علامت می‌زنیم و به پایین مانتو وصل می‌کنیم. این خط و هلال یقه جلو را فقط در قسمت رویی پارچه برش می‌زنیم. در انتها، از cm 20 اضافه قسمت زیر، یک خط به گوشه گردن جلو می‌کشیم و برش می‌زنیم.در این خصوص می توانید به مجموعه خیاطی خانم عمرانی مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.
دوخت: ابتدا به یقه پشت، نوار اریب می‌دوزیم. سپس دو خط آستین را روی هم گذاشته و تا cm 20 به سر مچ مانده، درز روی آستین را می‌دوزیم. یقه جلو را cm 1 تو گذاشته و چرخ می‌کنیم.
یک تکه چسب پارچه‌ای یک بار روی cm 7 بغل یقه از روی پارچه و یک بار روی سرشانه طرف دیگر از پشت پارچه می‌دوزیم. روی سرشانه طرف چپ، یک بندک را لای درز سرشانه گذاشته و می‌دوزیم و مقدار ۲۰ سانت اضافه مانتو را از توی بندک رد می‌کنیم.این بخش در کتاب خیاطی سیما عمرانی دارای توضیحات کامل تری می باشد.
تونیک یا مانتو آستین سرخود پهلو دراپه با خیاطی سیما عمرانی
میزان پارچه: ۲ قد تونیک + cm 15
الگو و برش: این تونیک برای روی سارافون مناسب است و اگر روی نوار جلوی آن دکمه بگذاریم، به عنوان مانتو هم می‌توان استفاده کرد.
ابتدا یک خط صاف به اندازه قد تونیک می‌کشیم. در بالای این خط صاف، یک خط به اندازه قد آستین (از گوشه گردن) + cm 10 عمود رسم می‌کنیم. از انتهای خط آستین، cm 15 برای مچ پایین می‌آییم و از انجا cm 7 وارد الگو می‌شویم. در پایین خط قد تونیک به اندازه cm 22 تا ۱۸ (۱۸ برای سایز کوچکتر و ۲۲ برای سایز بزرگتر) وارد الگو شده و به cm 7 مچ با خط‌کش وصل می‌کنیم. وسط این خط را پیدا کرده و به اندازه cm 7 تا ۱۰ از وسط این خط خارج شده و به صورت هلال به بالا و پایین این خط وصل می‌کنیم. برای یقه پشت، از زاویه بالا cm 7 روی ضلع بالا وارد شده، از همین زاویه cm 3 پایین می‌آییم و هلال یقه پشت را رسم می‌کنیم. (شکل ۱) این الگو را روی دولای بسته پارچه در می‌آوریم.در این خصوص پیشنهاد می کنیم جهت دریافت اطلاعات بیشتر به مجموعه فیلم آموزش خیاطی خانم عمرانی مراجعه نمایید.
برای برش جلوی تونیک، از گوشه گردن یک خط صاف به انتهای خط صاف پایین تونیک می‌کشیم و قسمت هاشور خورده را به پشت تا می‌کنیم (شکل ۲) هنگام برش، قسمت وسط پشت را روی دولای بسته قرار می‌هیم. الگوی جلو را روی پارچه قرار داده طوری که خط بالای آستین صاف قرار بگیرد. سپس خط جلوی الگو را اندازه زده، نصف آن را پیدا می‌کنیم و از این نقطه به اندازه cm 10 تا ۷ از الگو خارج شده و هلال به بالا و پایین این خط وصل می‌کنیم. (شکل ۳)
دوخت: ابتدا خط سرشانه و در زیر آستین را می‌دوزیم. سپس از وسط یقه روی لبه وسط جلو را تا وسط خط پایین پشت اندازه زده، ۲ عدد مستطیل به طول همین اندازه روی دولای بسته و به عرض cm 10 تا ۸ آماده می‌کنیم. عرض‌های مستطیل را به هم می‌دوزیم و سپس نوار را به رو می‌کنیم. لبه باز نوار را به هم می‌دوزیم و آن را روی تونیک قرار می‌دهیم طوری که یک درز نوار روی وسط یقه پشت و یک درز آن روی وسط پایین لباس باشد. نوار را با کوک یا سنجاق ثابت کرده و در انتها یک دوخت روی آن می‌رویم. برای اینکه نوار ثابت‌تر بایستد، می‌توان زاپاس این قسمت را به طرف لباس بخوابانیم و یک چرخ از روی آن برویم. در این صورت یک دوخت از روی لباس مشخص است.می توانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در این مورد به مجموعه آموزش خیاطی بدون الگو خانم عمرانی مراجعه نمایید.
* می‌توان جلوی تونیک رار وی هم آورد و با دکمه قابلمه‌ای آن را ثابت کرد.

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :