قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

مانتو آستین کیمونو جیب‌دار طرح کوپ

مانتو آستین کیمونو جیب‌دار طرح کوپ با استفاده از اموزش خیاطی خانم عمرانی سیمای خانواده
الگوی این مانتو از بالا تنه شماره پ و دامن شماره ۱ به دست می‌آید و برای آستین کیمانو روی خط (الف ه) خط گردن از نقطه (ه) ۱۵ الی ۲۰ سانت شیب پایین آمده نقطه (د) سپس نقطه (د) را به نقطه (ب) وصل کرده در آستین کیمانو ساسون باز باشد. از نقطه (ب) با علامت قیچی روی الگو مدل را پیاده کرده طوری که در قسمت پهلو ۸ الی ۱۲ سانت پایین آمده نقطه (ب) در قسمت دوم دست از نقطه (د) با زاویه ۹۰ درجه ۲/۱ مچ+ ۲ سانت خارج شده نقطه (خ) با هلال به کمر و قسمتی از آستین وصل کرده برای آزادی مانتو می‌توان به سینه کمر و پای دامن اضافه کنید.
در مورد کیسه جیب در مدل از نقطه (ب) ۳ سانت تا کمر و از کمر تا نقطه (ش) ۵ الی ۱۸ سانت پایین آمده از نقطه ش با امتداد خط کمر به نقطه (ت) وصل کرده نقاط (ب پ ت ش ز ر) شکل ۱ کیسه و سجاف مدل می‌باشد و همین طور نقاط (ر د ح پ ت ش ز) کیسه و آستین در شکل ۲ و شکل ۳ کیسه بدون سجاف کامل مدل است.
جیب لبه‌دار و تمامی نکات مربوط به انرا می توانید در کتاب آموزش خیاطی سیما عمرانی فرا بگیرید.
• این جیب برای کت یا مانتو مناسب است
همیشه جای جیب را در روی پارچه مشخص کنید برای دهنه جیب خط BA مساوی است با طور جیب فرض کنیم ۱۵ سانت و خط CA مساوی است با دو برابر پهنای دهنه اگر پهنای جیب ۴ سانت می باشد دو برابر آن ۸ سانت است پس مستطیل DCBA دهنه جیب می‌باشد کیسه جیب شکل ۲ خط FE مساوی است با خط BA خط GE مساوی است با ۲ سانت کیسه جیب را مطابق میل خودتان بکشید این تیکه به قسمت زیر که برگرد ندارد دوخته می‌شود. برای تیکه رو از شکل ۲ قسمتی که نقطه چین شده رولت کرده به اطراف الگوها یک سانت اضافه شده برای دوخت اگر جیب افقی باشد به همین طریق دهنه آن را می‌کشیم ولی کیسه این جیب مستطیل بریده می‌شود.
مراحل دوخت جادکمه یا دندان موشی یا شیرازه
در این قسمت از درس دوخت یک نوع جا دکمه با چرخ و با دست را فرا می‌گیرید. انواع جا دکمه را بعدا در سال‌های بالاتر فرا خواهید گرفت. دوخت جادکمه آخرین مرحله دوخت یک لباس است.
• دوخت جادکمه با دست:
۱٫ محل و اندازه جادکمه را با مداد خیاطی (مل) روی مکان مورد نظر رسم کرده، کوک بزنید.
۲٫ قرقره مناسب با جنس پارچه را انتخاب کنید، برای پارچه‌های ضخیم از نخ عمامه و یا قرقره مخصوص جا دکمه و برای پارچه‌های لطیف قرقره مر سریزه ابریشمی به کار برید.
۳٫ نخ را به صورت یک لا مورد استفاده قرار دهید.
۴٫ خط وسط جادگمه را برش دهید.
۵٫ با نخ مناسب دخت، جادگمه را از سمت راست شروع کنید.
۶٫ گره نخ را از میان دولای پارچه جادگمه بگذارنید.
۷٫ سوزن را به طور عمود از زیر چاک فرو برده، از روی پارچه خارج سازید و در حالی که نخ به صورت حلقه زیر سوزن واقع شده، سوزن را بیرون بیاورید. به این ترتیب در لبه شکاف جادکمه شلال‌ها به طور افقی قرار می‌گیرد و از ریشه شدن آن جلوگیری می‌کند.
۸٫ در انتهای جادگمه به طرف لبه لباس، پایه‌های دوخت را مانند شعاع یک نیم دایره بدوزید و در انتهای مقابل آن، چند بخیه با بست‌های بلند زده آن را محکم کنید.
• توجه: می‌توانید هر دو قسمت جا دگمه را با بخیه‌های بلند بست بزنید.
دوخت جادگمه به وسیله ماشین دوخت چرخ خیاطی کرد و نه دوز (گلدوزی)
مثل جادگمه قبلی محل و اندازه جادگمه را مشخص کرده، کوک بزنید و با ماشین دوخت و پایه دوخت جادکمه کار را شروع کنید. البته در این مرحله کاملا باید با دوخت ماشین آشنایی کامل داشته و مرحله به مرحله پیش بروید، دقیقا مثل جادگمه با دست است.
طریقه دوخت
دگمه باید به خوبی در حفره جادگمه جا بیفتد. برای اندازه‌گیری دقیق جا دکمه می‌توانیم قطر جادگمه را با متر اندازه بگیریم و اگر جادگمه دارای پایه بلند باشد می‌توانیم دور دگمه را با کاغذ اندازه گرفته و سنجاق بزنیم.
طول کاغذ طول جادکمه است. اگر دکمه دارای پایه است کافی است نخ و سوزن را از سوراخی که در پایه دکمه موجود است رد کنید، ولی اگر دکمه دارای پایه نباشد باید توسط نخ پایه‌ای برای آن ایجاد کرد.
• ابتدا سوزن را از نقطه علامتگذاری شده خارج سازید و سپس نخ را محکم کنید.
• سوزن را از سوراخ دکمه خارج کنید.
• قبل از آنکه دوباره سوزن را داخل دکمه ببرید، یک چوب کبریت یا خلال دندان را رو یا زیر دکمه قرار داده و به همین ترتیب دوخت را ادامه دهید.
• پس از آنکه به اندازه کافی پایه زدید، چوب کبریت را خارج کنید.
دگمه را با یک دست به طرف بالا بکشید و سوزن را دور نخ، در زیر دکمه بچرخانید. آنگاه به پشت پارچه فرو برده محکم کنید. ارتفاع پایه به تناسب ضخامت پارچه متغیر است.
قزن قفلی
از قزن قفلی برای بستن انتهای شکاف پوشاک استفاده می‌شود. قزن قفلی را از نوع ساده انتخاب کنید. اگر روی هم آمدن دامن لب به لب است قزن قفلی را از نوع هلالی شکل تهیه کنید.
• محل دقیق قزن قفلی را در هر سر کمر با سنجاق تعیین کنید. شروع به دوخت کنید. دوخت آن نباید از سمت دیگر لباس دیده شود. یعنی سوزن را در ضخامت پارچه فرو ببرید و خارج کنید.
• توجه داشته باشد، در موقع دوخت خمیدگی قزن به طرف بدن قرار نگیرد بلکه به سمت لباس باشد.
• گاهی اوقات برای یکنواخت و یکرنگ شدن پارچه و قزن، قزن قفلی را با نخ همرنگ پارچه از دوخت دندان موشی (نزدیک به هم) روکش می‌کنند.
• به جای قزن می‌توانید قلابی از نخ تهیه کنید.
فشاری زن پرسی و روش کار با ان در dvd آموزش خیاطی خانم عمرانی
برای پرس کردن دکمه‌های فلزی در شلوار و کاپشن‌های جیب یا لباس‌های کودکان از انبر ویژه‌ای به نام فشاری زن پرسی استفاده می‌شود.
گیره مخصوص تهیه نوار اریب
این وسیله پارچه را محکم نگه می‌دارد و با کشیدن به سمت عقب، لبه نوار اریب را تا می‌کند پس از اطو کردن، نوار ثابت می‌ماند تصویر سمت راست:
مخصوص پارچه های معمولی و تصویر سمت چپ مخصوص پارچه‌های تریکو است.
قزن قفلی
جنس قزن از فلز است و در قسمت‌های مختلف لباس از قبیل انتهای زیپ‌ها و چاک‌ها قرار می‌گیرد و برای بستن لباس‌های زیر زنان و … کاربرد بیشتری دارد. اگر چاک پوشاک روی هم می‌آید. قزن را از نوع ساده انتخاب کنید. اگر روی هم آمدن پوشاک به طور لب به لب واقع می‌شود قفلی را از نوع هلالی شکل انتخاب کنید.
طریقه قرار دادن الگو روی پارچه
اگر عرض پارچه ۱۴۰ سانت باشد، الگو به این طریق روی لبه پارچه قرار می‌گیرد اگر
طریقه دوخت دامن فون با پیلی در کمر
پیلی این دامن اگر به یک سمت خوابیده شود به آن پیلی یک طرفه و اگر پیلی به دو سمت تکیه داده شود به آن پیلی دوقلو می‌گویند.
دوخت پیلی بعد از پرو و برطرف کردن ایرادهای الگو همگی در سی دی آموزش خیاطی خانم عمرانی کامل توضیح داده شده است :
۱٫ ساسون‌ها را چرخ کنید.
۲٫ پیلی را تا مکان مورد نظر چرخ کرده و انتهای خط کوک را تا نیم سانتی متر دوباره چرخ و آن را محکم کنید. اگر پارچه خیلی ضخیم باشد می‌توان اضافه پیلی را قیچی کرد.
۳٫ به کمر دامن لایی وصل کرده، بندینک و پل کمر را بدوزید.
• توجه: درزهایی که منحنی گوشه‌دار هستند، در موقع برگرداندن صاف قرار نمی‌گیرند، باید با قیچی نوک تیز آنها را قیچی کرده و چرت بزنیم.
پاترون دامن پرتفوی (لنگی)
جهت به دست آمدن پاترن از الگوی جلو ۲ عدد تهیه کنید یکی با قسمت انحنای لبه پایین دامن در قسمت روی هم گرد برای تیکه رویه دامن و یکی برای قسمت زیرین بدون انحنا در جلو پشت دامن را نیز مانند دامن‌های معمولی تهیه می‌کنند
هنگام برش با در نظر گرفتن راستا قسمت‌های جلو را روی یک لا پارچه ببرید و برای قسمت رویه دامن که انحنا دارد سجافی تا خط وسط جلو بریده و به آن بدوزید.
پشت را یک بار روی دولای بسته ببرید. چون این دامن از قسمت جلو باز است احتیاج به جای زیپ ندارد فقط در قسمت کمر با دکمه بسته می‌شود. گاهی به عنوان تزئین و همچنین برای جلوگیری از باز شدن بیش از حد جلوی دامن جلوگیری کنید می‌توانید از یک سنجاق قفلی بزرگ برای بسته شدن قسمتی از جلو دامن استفاده می‌کنید.
الگوی اولیه برای دامن پرتفوی (لنگی)
برای تهیه این الگو از فون شماره ۱ با زیپ پهلو استفاده کنید.
از نقطه ۲ یک و نیم الی دو سانتیمتر سمت راست فاصله بگیرید و آن را با عدد a2 نشان دهید و به خط کمر در جلو وصل کنید. از نقطه ۵ در پهلوی جلو و پشت نیز دو سانتیمتر تا نقاط a 5 و b5 تا زده به نقطه ۱۲ خط باسن بزرگ وصل کنید.
جهت روی هم آمدن قسمت جلو دامن ؟؟؟ سانتیمتر از نقاط a2 و ۴ روی خط افقی به سمت راست فاصله بگیرید تا نقاط b2 و a4 به دست می‌آید و از a4 به b2 وصل کنید. قسمت پایین دامن را در نقطه b2 هلال کنید.

 

 

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی , فیلم آموزش خیاطی خانم عمرانی

 

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :