قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

زیپ درزهای ساده و توضیحات کامل

زیپ درزهای ساده  و توضیحات کامل آن در دی وی  دی آموزش خیاطی خانم عمرانی
دندانه‌های زیپ: از روی لباس دیده نمی شود؛ این نوع دوخت زیپ، برای اتصال زیپ به چاک یقه، آستین، درز وسط پشت، درز وسط جلو و همچنین زیر درز پیلی‌های گرد و خوابیده به کار می‌رود.
۳٫ درز لباس را بدوزید و آن را در محل شکاف محکم کنید. در حدود ۱ سانتیمتر انتهای درز را دوباره چرخ کنید.
۴٫ ادامه درز را در محل شکاف، شلال ریز بزنید.
۵٫ درز را باز کرده، اتو کنید.
۶٫ اگر پارچه مورد نظر کتانی ضخیم و یا پشمی است، یک لایه نوار نخی لطیف و اگر پارچه ابریشمی است، یک لایه نوار ابریشمی لطیف تهیه و لب به لب درز روی پارچه قرار بدهید. نوار را به آرامی بکشید، به طوری که پارچه روی آن صاف قرار گیرد.
۷٫ حال، لبه نوار را در قسمت تای درز، زیگزاگ بزنید و لبه دیگر آن را آزاد بگذارید، وجود نوار، مانع از کش آمدن جا زیپ و جفت شدن الیاف پارچه می‌شود.
۸٫ توجه: اگر نوار را به درزهای دارای انحنا، مانند درز پهلو، می‌دوزید. قبلا نوار را با اتو، فرم داده، به حالت قوس درز درآورید. آنگاه آن را در محل درز گذارده، کوک بزنید و زیگزاگ کنید.
۹٫ توجه کنید که همیشه درز جازیپ، باید نوار شود در غیر این صورت پس از چند بار پوشیدن، چاک زیپ روی لباس تغییر فرم داده، باعث نازیبایی پوشاک می‌گردد. بعد از دوخت نوار، دوباره درز را در امتداد خط دوخته شده درز، خوابانیده، اتو کنید.
۱۰٫ زیپ را در محل مورد نظر به جادرز کوک بزنید. پایه مخصوص زیپ را روی چرخ نصب کنید به طوری که پایه در سمت راست سوزن واقع شود.
۱۱٫ حال، نوار پارچه‌ای زیپ را به فاصله ۱ سانتیمتر از دندانه های زیپ و روی ضخامت جادرز چرخ کنید. در این حال، باید پایه زیپ، سمت راست دندانه زیپ قرار گیرد و جهت چرخ کردن، از پایین به بالا انجام شود. به این ترتیب، نوار سمت راست زیپ به جادرز متصل و چرخ می‌شود.تمامی این موارد به صورت کامل در فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی توضیح داده شده است.
۱۲٫ حال پایه زیپ را از چرخ جدا کرده دوباره روی آن نصب کنید. به طوری که پایه سمت چپ سوزن قرار گیرد آنگاه نوار را از سمت چپ زیپ چرخ کنید. برای این منظور باید پایه زیپ، سمت چپ دندانه‌ها واقع شود و جهت چرخ کردن از پایین به بالای لباس انجام گردد.
• توجه داشته باشید که این درز، روی نوار نخی زیپ و جادرز لباس تواما انجام می‌گیرد و دوخت چرخ از سمت رو، نمایان نمی‌شود.
۱٫ اکنون پارچه را به حالت صاف، زیر پایه چرخ قرار داده چرخ دوم را با فاصله معینی از دندانه زیپ (حدود ۵/۰ سانت) انجام دهید. به طوری که ضخامت نوار زیپ، جادرز و پارچه لباس تواما گرفته شود. دقت کنید که روی خط، صاف و دقیق چرخ شود.
چند پیشنهاد برای پاکدوزی و اتوکشی درزهای پیراهن که به صورت تصویری در cd اموزش خیاطی خانم عمرانی گفته شده و در پایین هم به آن اشاره داریم :
زیپ در پهلو و خط مرکزی پشت لباس
این طریقه دوخت زیپ، برای درز پهلوی لباس و خط شکاف مرکزی پشت، به کار برده می‌شود:
۱٫ ابتدا لبه جادرز چاک مورد نظر را دوخته محکم کنید.
۲٫ چاک محل زیپ را شلال بزنید و اتو کرده درز را باز کنید.
۳٫ نوار نخی را روی خط اتو در داخل لباس، در محل چاک زیپ قرار داده، زیگزاگ کنید، نوار دوزی به خاطر صاف ایستادن و دوام آن است.
۴٫ پایه زیپ را روی ماشین دوخت سمت راست سوزن نصب کنید.
۵٫ زیپ را باز کنید، قسمت روی زیپ آن را طوری به روی درز قرار دهید که دندانه‌های سمت راست زیپ، روی درز واقع شود.
۶٫ نوار زیپ را با جادرز لباس و لب به لب دندانه‌های آن درز بگیرید. آن را کوک زده چرخ کنید
۷٫ حال لباس را به طرف رو برگردانید و سمت دیگر زیپ را به فاصله ۲/۱ تا ۵/ سانتیمتر از محل چاک زیپ و در سمت روی پارچه، شلال بزنید. این شلال با نخ لطیف ابریشمی انجام می‌شود. روی این شلال را چرخ کنید. آن وقت نخ شلال را شکافته، آن را بیرون بکشید.
۸٫ ابتدا و انتهای زیپ را با دو خط افقی، چرخ کرده، محکم کنید. نکته قابل توجه، طرز قرار گرفتن زیپ است بدین معنی که تای سمت روی جادرز، باید کاملا زیپ را پوشانیده، مخفی نگاه دار.
دوخت زیپ‌های مخفی به روش خیاطی بدون الگو
• در این نوع زیپ، دندانه‌ها به طرف داخل لباس است. به همین علت، پس از دوخت صحیح به صورت یک درز از روی لباس مشخص می‌شود.
• با چرخاندن توپی چرخ، پایه و سوزن را در بالاترین وضعیت خود قرار دهید. از پایه دوخت زیپ که مخصوص دوختن لبه‌های بلند است استفاده کنید.
• ابتدا یک طرف شکاف زیپ را با دست روی پارچه کوک بزنید. سپس پایه زیپ را در انتهای دندانه قرار دهید و شروع به دوختن کنید.
• برای دوختن سمت چپ زیپ، وضعیت پایه را به منظور قرار دادن پایه در سمت چپ سوزن تغییر دهید. این سمت چپ زیپ را با همان روشی که سمت راست را دوخته‌اید، بدوزید.
کوتاه کردن زیپ به همراه اموزش کامل در آموزش خیاطی خانم عمرانی در برنامه خانواده
• طول زیپ را می‌توان با جدا کردن دندانه‌ها یا چیدن طول اضافی زیپ، به اندازه دلخواه تبدیل کرد. باید یادآوری کرد پس از کوتاه نمودن یا در آوردن دندانه‌ها، سر آنها را با دوختن مسدود کنید.
دوخت زیپ شلوار یا جلوی دامن (مردانه‌دوزی)
• زیپ قسمت زیر را تا کنید و لبه آن را کوک بزنید. سجاف قسمت روی زیپ را تا کنید خط دوخت زیپ قبلا روی الگوی شلوار علامت گذاری شده است. زیپ را روی این محل کوک بزنید و چرخ کنید.
• از خط مرکزی به اندازه یک سانتیمتر داخل شوید و زیپ را از قسمت پشت بدوزید.
دوخت زیپ با دست
برای اتصال زیپ در پارچه‌های پشمی، چهارخانه، مخمل و پارچه‌های خیلی لطیف بهتر است زیپ را با دست بدوزید.
۱٫ بعد از دوخت درز و محکم کردن آن زیپ را در امتداد درز به درز پشت دامن یا پهلو کوک ریز بزنید. آنگاه درز را باز کرده، اتو کنید.
۲٫ بعد از اتمام کوک زدن زیپ به دامن و اطمینان از صحیح بودن مکان زیپ، روی آن را زیگزاگ نمایید.
۳٫ بعد از زیگزاگ کردن زیپ روی آن را اتو کرده و از سمت روی لباس با دست شلال ریز و تمیز بزنید.
دوخت زیپ با چرخ به دو صورت با روش آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید
۱٫ در حالت اول لبه‌های پارچه‌ای که زیپ را می‌پوشاند از دو طرف نابرابر است و یک سمت لبه پارچه از سمت دیگر آن پهن‌تر است. در این حالت دندانه‌های زیپ، زیر لبه پهن‌تر کاملا پوشیده می‌شود. این روش برای پارچه‌هایی مناسب است که زیپ هم رنگ آن پیدا نشده، و ناچار زیپی که کم رنگ‌تر یا پر رنگ‌تر است
۲٫ پهنای لبه درز برای زیپ، حداقل ۵/۱ سانتیمتر شکاف سمت راست، که روی قسمت چپ لبه می‌خوابد بعد از کوک زدن آن را اتو کنید.
۳٫ لبه قسمت زیر را تا حدود ۳ میلیمتر از خط کوک شل تا بزنید و اتو کنید، سپس آن را کوک بزنید.
۴٫ زیپ را با سوزن ته‌دار موازی لبه پارچه از سمت روی پارچه و از جهت پایین به بالا سنجاق کرده و چرخ کنید در این مرحله بهتر است زیپ بسته باشد.
۵٫ لبه رو را روی لبه زیر قرار داده (طوری که لبه رو و زیر در امتداد خط درز پهلو قرار گیرد) سپس آن را مثل شکل کوک زده، بعد از پرو و اطمینان از صاف و صحیح بودن دامن، آن را اتو کرده و لبه قسمت رویی را چرخ کنید.
۶٫ برای صاف و تمیز ایستادن زیپ، پشت لباس، لبه قسمت پایین زیپ و سمت چپ را چرت زده و دندان موشی و اتو کنید.
زبانک زیر زیپ: در بیشتر مواقع زبانک زیر زیپ را برای دامن به کار می‌بریم. پارچه زبانک گاهی اوقات دولا و در پارچه‌های ضخیم پارچه یک لا و گاهی هم همراه آستر استفاده شود.
خط دوخت زبانک باید دقیقا روی خط چرخ شده لبه رویی زیپ باشد.

 

 

آموزش خیاطی خانم عمرانی با نمایش فیلم ,خرید سی دی آموزش خیاطی ,آموزش خیاطی خانم عمرانی در سیمای خانواده

 

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :