قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

روپوش مدرسه مدل سارافونی خانم عمرانی

روپوش مدرسه مدل سارافونی به روش آموزش خیاطی خانم عمرانی
میزان پارچه: یک قد پارچه ساده با عرض ۱۴۰ – یک قد آستین پارچه طرح‌دار یا چارخونه
الگو و برش: از الگوی پایه استفاده کرده و قد روپوش را به دلخواه بلند می‌کنیم. به خاطر اینکه می‌خواهیم روپوش حالت راحت داشته باشد، روی الگو ساسون را رسم نمی‌کنیم.
در الگوی پشت و جلو، پایین مانتو را از طرف پهلو cm 7-5 فون کرده و مستقیم به زیر حلقه وصل می‌کنیم. خط صاف و خط اریب را هم اندازه کرده تا پهلوی مانتو حالت افتاده نداشته باشد.
درالگوی جلو cm 2 جهت دکمه‌خور به وسط جلو اضافه می‌کنیم. گودی یقه را کمی پر کرده، به قسمت جلو مقداری کاغذ اضافه کرده و کاغذ را از سر cm 2 تا می‌کنیم، سپس خط گردی یقه، خط شانه و قد پایین لباس را قیچی می‌زنیم. بعد از باز کردن کاغذ از زیر الگو، در قسمت سجاف، از گوشه گردن روی خط سرشانه cm 7-5 وارد شده، روی خط پایین لباس هم از بعد از دکمه‌خور، cm 7-5 وارد شده، یک خط صاف به طرف بالا می‌کشیم (تا cm 16 مانده به گودی گردن) و سپس به سرشانه وصل می‌کنیم، این قسمت سجاف سرخود لباس است که به آن لایی چسبانده می‌شود.در این خصوص اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید از مجموعه خیطای خانم عمرانی نیز استفاده نمایید.


سجاف حلقه: روی سرشانه از طرف حلقه cm 4 وارد می‌شویم و با cm 4 فاصله از حلقه به طرف داخل بالاتنه، تا روی خط پهلو cm 4 پایین‌تر از زیر حلقه را علامت زده و این علامت‌ها را به هم وصل می‌کنیم. زیر این قسمت کاغذ گذاشته و سجاف حلقه را رولت می‌کنیم. باید دقت شود که خط بالای سجاف حلقه را روی دولای بسته دربیاوریم. از این برش ۴ عدد لازم داریم.
یقه: گردی یقه بالاتنه جلو غیر از دکمه‌خور به اضافه گردی یقه پشت را اندازه می‌زنیم. یک خط صاف به طول ½ دور یقه (غیر از دکمه‌خور) رسم می‌کنیم. از یک طرف خط، cm 2 بالا رفته و هلال به طرف دیگر خط وصل کرده و قسمت هاشور خورده را برش می‌زنیم. مجدداً بعد از ۲ سانت، cm 8 دیگر بالا می‌رویم. در طرف دیگر هم cm 8 بالا رفته و این دو را به هم وصل می‌کنیم و برای نوک یقه به اندازه cm 3 امتداد می‌دهیم و آن را به انتهای یقه وصل می‌کنیم. در صورت دلخواه می‌توان زاویه گوشه‌های یقه را از بین برد و از آن را گرد کرد.برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به کتاب خیاطی خانم عمرانی مراجعه نمایید.

 

 

 

این الگو را روی دولای بسته، دو بار برش می‌زنیم، یک بار با پارچه مانتو و یک بار با پارچه آستین مانتو. البته به تکه‌ای که روی یقه قرار می‌گیرد، لایی می‌چسبانیم. (لایی را mm 2 بزرگتر از الگو برش زده و به پارچه می‌چسبانیم.)برای این مانتو از جیب لای درز استفاده کرده‌ایم. به این صورت که برای کیسه‌های جیب، یک مستطیل به طول cm 17 (گشادی در جیب + cm 4) و به عرض cm 16 رسم می‌کنیم. روی ضلع پایین، cm 6 پایین رفته و هلال کیسه جیب را آرایش می‌کنیم. این الگو را ۲ بار روی ۲ لای باز درمی‌آوریم.این بخش می توانید به صورت کامل در مجموعه آموزش خیاطی ایشان دنبال کنید.

 

گشادی در جیب برای بچه‌ها، cm 14 مناسب است.برای پاکتی لبه آستین، یک تکه پارچه ساده دولا کرده، مجدداً آن را تا می‌کنیم و آن را به هر اندازه‌ای که می‌خواهیم پاکتی داشته باشیم، زیر مچ آستین قرار می‌دهیم به طوری که دولای بسته به طرف بالا باشد و دور آن را دقیقاً به اندازه آستین قیچی می‌کنیم.دوخت: ابتدا خط سرشانه و پهلوی پشت و جلو را می‌دوزیم و جیب را به آن وصل می‌کنیم. برای دوخت جیب، از خط کمر cm 7-5 پایین می‌آییم. در کیسه جیب را روی درز پهلوی جلو می‌گذاریم، cm 2 از بالا و cm 2 از پایین را رها کرده، مابقی را می‌دوزیم. برای قسمت پشت هم همی کار را انجام می‌دهیم و سپس کیسه‌ها را به داخل برمی‌گردانیم.برای ردیافت اطلاعات بیشتر در مورد این آموزش پیشنهاد می کنیم از مجموعه خیاطی سیما عمرانی استفاده نمایید.
دولای باز پاکتی آستین را از پشت پارچه به لبه مچ آستین دوخته، سپس پاکتی را به روی آستین برگردانده و در آخر درز زیر آستین را یکسره می‌دوزیم و سردوز می‌کنیم.
کیسه‌ها را روی هم قرار داده و دور تا دور آن را می‌دوزیم. خط پهلوی مانتو را از پایین مانتو تا بالاتر از خط دوخت کیسه و از بالا از زیر حلقه تا پایین‌تر از خط دوخت کیسه می‌دوزیم و سر قائمی می‌زنیم.
سجاف حلقه را از طرف حلقه آستین (خط داخلی)، به آستین می‌دوزیم. هم چنین سجاف دیگر را از طرف حلقه آستین (خط داخلی) به حلقه بالاتنه وصل می‌کنیم و درز پهلوی سجاف را می‌دوزیم و آن را به داخل روپوش برمی‌گردانیم. آستین را داخل بالاتنه قرار می‌دهیم. سپس از داخل روپوش سجاف‌ها را روی هم قرار داده و آن را به طرف بالاتنه می‌خوابانیم. از طرف حلقه cm 2 فاصله گرفته و یک دوخت روی سجاف و بالاتنه می‌رویم، تا دور تا دور حلقه حالت سارافونی پیدا کند.پیشنهاد می کنیم جهت دریافت اطلاعات بیشتر از فیلم آموزش خیاطی خانم عمرانی کمک بگیرد.
دور یقه را دوخته، آن را از بعد از دکمه‌خور روی بالاتنه جلو قرار می‌دهیم و سجاف را روی آن می‌آوریم، به طوری که یقه، مابین بالاتنه جلو و سجاف جلو قرار بگیرد و آن را تا سر یقه پشت می‌دوزیم. دو طرف یقه را در قسمت پشت چرت زده، یک لای یقه را به یقه پشت می‌دوزیم، سپس لایه دیگر یقه را برمی‌گردانیم به طوری که زاپاس‌ها داخل قرار بگیرد و یک چرخ روی آن می‌رویم.

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :