قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

اموزش دوخت آستین فانتزی توسط خانم عمرانی

آستین فانتزی شماره۱
الگو و برش: از الگوی پایه آستین استفاده می‌کنیم.
از تاج آستین تا هر اندازه‌ای که خواستیم حالت چین کش داشته باشد را اندازه می‌زنیم و یک خط افقی می‌کشیم. از این خط با فاصله‌های cm4-3 خطوط افقی منظمی تا بالا می‌کشیم. خط وسط آستین را تا سرخط اولی که کشیده بودیم، قیچی می‌زنیم و خطوط افقی را از خط وسط آستین طوری قیچی می‌کنیم که در دو طرف آستین به یک نقطه وصل باشد و بین هر برش cm3-2 اوزمان میدهیم تا مجموع میزان اوزمانها cm20-15 شود.
در آخر دقت شود که طول هر دو قسمت اوزمان داده شده، با هم برابر باشد تا در هنگام دوخت به مشکل برنخوریم. الگو را روی پارچه گذاشته و به همین شکل برش می‌زنیم.
دوخت: دو تکه بالای آستین را که اوزمان داده بودیم، بهم می‌دوزیم. با درجه درشت چرخ روی آن چرخ می‌کنیم و نخ زیر را می‌کشیم تا میزان اضافه چین بخورد و اندازه اول آستین بدست آید و مثل آستین معمولی وصل می‌کنیم.شما می توانید در سایت آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در این مورد اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

 


آستین فانتزی شماره۲
الگو و برش: از پایین آستین، با فاصله‌های ۷تا۱۰ سانتی‌متر تا بالا خطوط افقی منظمی می‌کشیم. خط وسط آستین را قیچی می‌کنیم تا طرف جلو و پشت آستین از هم جدا شود. حال این خطوط منظم را از خط وسط آستین طوری قیچی می‌کنیم که در دو طرف آستین به یک نقطه وصل باشد. حال بین برش‌ها را اوزمان می‌دهیم تا حدی که مجموع میزان اوزمانها در هر طرف cm18 شود. فقط باید دقت شود که قسمت اوزمان داده شده در جلو و پشت آستین به یک اندازه باشد. الگو را به همین حالت روی پارچه گذاشته و قسمت وسط آستین را با cm2 زاپاس برش می‌زنیم.


دوخت: دو تکه آستین را از خط وسط بهم می‌دوزیم. زاپاس آن را بصورت لیفه درست کرده و دو عدد بند از آن رد می‌کنیم. این بندها را آنقدر می‌کشیم تا اندازه اول آستین بدست بیاید. در قسمت تاج آستین، بند و خود آستین همراه هم به بالاتنه وصل می‌شود. قبل از اینکه لب آستین را تو بگذاریم، در cm2 بالاتر از لب آستین، یک حفره از روی لیفه درست می‌کنیم و بندها را از آن در می‌آوریم. سپس مثل آستین معمولی وصل می‌کنیم.
نکته: البته می‌توان به جای اینکه این مدل‌ها را روی الگو پیدا کنیم، فقط قد آستین را cm20 بلندتر از قد معمول در نظر گرفت و میزان اضافه را با لیفه و بند در خط وسط آستین جمع کرد. ولی این کار سبب می‌شود تا زیر آستین نیز چین بخورد.

 

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

خیاطی خانم عمرانیخانم عمرانیآموزش خیاطی بدون الگو, آموزش خیاطی خانم فاطمه خدایاری , متد خیاطی پارسی

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :