قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

خرید آموزش خیاطی

خرید آموزش خیاطی

کتان:

پارچه کتان را از ساقه گیاهی به نام لینه تهیه می کنند، الیاف کتان دارای رنگ های مختلف از قبیل سفید و زرد شتری و سبز روشن و سبز سیر می باشد. کتان اگر رنگ طبیعی داشته باشد بهتر است چون اگر رنگ طبیعی آن را بگیرند، خشک و کم دوام می شود.

آموزش خیاطی  و طرز شستشوی پارچه کتانی:

چون الیاف کتانی صاف هستند بدین جهت دیرتر چرک و گرد و خاک روی آن جمع میگردد. شستشوی این پارچه ها از پارچه های پنبه ای مشکلتر است. مواد قلیایی بر آن بیشتر از پنبه اثر می کند. بدین جهت باید با صابونهای ملایمتری آن را شست.

پنبه:

پنبه عبارت است از الیاف سفید ونرم و کرک مانند که روی غوزه های پنبه دانه می روید و آن را کاملا می‌پوشاند. پنبه در مجاورت هوا به سهولت سوخته و بوی کاغذ سوخته می‌دهد. پارچه شلوار که از پنبه تهیه می شود هر چه سفیدتر باشد به همان نسبت کم دوام تر است . زیرا پارچه پنبه ای درمحلول اکسیدان میماند و سفید می شود و هر چه زیادتر بماند، سفیدتر می شود. اما از دوام آن کاسته می شود و برای رفع این عیب به پارچه آهار می دهند. پس خریدار نباید پارچه پنبه ای که زیاد آهار داشته باشد انتخاب کند. پارچه پنبه ای را بهتر است که با نشاسته آهار داد و در جای خشک نگاهداری نمود.

شستشوی پارچه های پنبه ای در دی وی دی  آموزش خیاطی خانم عمرانی :

پارچه های پنبه ای را می توان با محلول های قلیایی کربنات سدیم ۳٪ نسبت به وزن پارچه با یک پاک کننده و بنزین سفید شست.

پارچه های مصنوعی

پارچه های مصنوعی چند نوعند که به طور اختصار به قرار زیر است:

۱- پارچه های مصنوعی که از سلولز تهیه می شود: این نوع پارچه خود شامل چند نوع است که مهمترین آنها ابریشم های ریون، استات وغیره می باشد. این نوع پارچه ها به طور کلی در مقابل آب زیاد مقاومت ندارند.

۲- پارچه های مصنوعی که از پلاستیک ها و کائوچوی مصنوعی یا طبیعی تهیه می شوند.

۳- پارچه‌هایی که از مواد معدنی تهیه می شوند، مثل پارچه های شیشه‌ای از پارچه های نخی دیرتر کثیف می شوند و شستن آنها آسانتر است و به اطو احتیاج ندارند.

۴- معمولاً برای پرده واز این قبیل که ممکن است گرد بگیرد از این پارچه ها استفاده می کنند ولی برای لباس مناسب نیست چون خط محل دوخت پارچه پاره می‌گردد.

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :