قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

بلوز آستین کیمونو لبه گشاد با آموزش خیاطی خانم عمرانی با نمایش فیلم

بلوز آستین کیمونو لبه گشاد (با یک مربع) با آموزش خیاطی خانم عمرانی با نمایش فیلم

 

میزان پارچه: احتیاج به یک مربع داریم که اضلاع آن می‌تواند cm150-120 باشد (هرچه ضلع مربع بزرگتر باشد، قد لباس بلندتر می‌شود)

الگو و برش: مربع را از قطر آن تا می‌کنیم که تبدیل به مثلث می‌شود (شکل۱) حال این مثلث را نیز از قطرش تا می‌کنیم (شکل۲) در مرحله بعد، مثلث بوجود آمده را دوباره از قطر آن تا می‌کنیم (یعنی یک ضلع مثلث را روی ضلع دیگر می‌آوریم. شکل۳) در نهایت ما یک مثلث داریم که در آن هر چهار زاویه مربع رویهم قرار گرفته است و یک ضلع آن ۸لای بسته است. (شکل۴)

از زاویه بالای مثلث به اندازه cm6-4 علامت زده و گردی یقه را رسم می‌کنیم و با cm1 زاپاس برش می‌زنیم بعد از گردی یقه، روی ضلع مثلث به اندازه قد بالاتنه (۳۶ تا cm40) پایین می‌آییم و خط کمر را رسم می‌کنیم و روی آن، کمر را اندازه می‌زنیم بطوری که خط کش رو ضلع مثلث عمود باشد. بلندی قد بالاتنه را نصف می‌کنیم و خط سینه را بدست می‌آوریم. روی خط سینه، سینه را مشخص می‌کنیم. نکته مهم اینکه این اندازه را طوری مشخص می‌کنیم که خط کش روی ضلع مثلث عمود باشد و این اندازه به ضلع روبرو برسد. یعنی فاصله این ضلع تا ضلع روبرو به اندازه دور سینه باشد. اگر این اتفاق نیفتاد، ما باید خط سینه را بالاتر یا پایین‌تر ببریم. از خط کمر cm12 پایین آمده و خط باسن را می‌کشیم و روی آن، دور باسن را مشخص می‌کنیم. حال خط سینه، کمر و باسن را بهم وصل می‌کنیم. می‌توان این خط را امتداد داد و قسمت اضافه را برش زد و یا اینکه از خط کمر به زاویه روبرو خط بکشیم تا گوشه‌های لباس حالت افتاده و آزاد داشته باشد.

در نهایت بلوز را باز کرده و قد آستین و دور مچ را به دلخواه کوتاه و متناسب می‌کنیم.

دوخت: یقه را تو گذاشته و خطوط زیر آستین و پهلو را می‌دوزیم. برای تزئین میتوان روی یقه، لبه آستین و پایین لباس از انواع نوارهای تزئینی استفاده کرد.

دراپه رومی

میزان پارچه: یک متر و نیم با عرض ۱۵۰

الگو و برش: پارچه را بصورت سه گوش تا می‌کنیم. در بالای سه گوش، سرخط کش را روی دولای بسته گذاشته، cm45-40 را مشخص کرده و یک خط می‌کشیم که این قسمت روی آستین می‌شود. همچنین در پایین سه گوش، سرخط کش را روی دولای بسته گذاشته، cm85-80 را مشخص می‌کنیم. از انتهای این خط، یک خط عمودی رسم می‌کنیم.

حالا سر خطکش را در انتهای خط cm45-40 گذاشته و روی خط عمود فرود می‌آییم بطوری که این فاصله، cm120 شود. اگر به خط cm85 نرسید، cm85 را روی خط عمود ایجاد شده بالا یا پایین می‌بریم. وسط cm120 را مشخص کرده، cm10 وارد شده و یک خط هلال رسم می‌کنیم. این قسمت پیلی می‌خورد و خط رومی یقه می‌شود. همچنین برای قسمت زیر، با الگوی کشی یک تاپ از روی خط سینه تا قد دلخواه آماده می‌کنیم.

دوخت: ابتدا روی خط آستین، از طرف دولای بسته cm12 برای مچ باز گذاشته و بقیه را بهم می‌دوزیم. سپس خط هلال را پیلی می‌دهیم تا اندازه خط رومی یقه شود، فقط باید دقت شود جهت پیلی‌ها در پشت و جلو، قرینه باشد. روی این پیلی‌ها را یک دوخت می‌رویم تا ثابت بایستند و یک نوار اریب سرتاسر قسمت پیلی خورده وصل می‌کنیم.

تاپ قسمت زیر را بین دو تکه پیلی خورده در پهلو، قرار میدهیم که تاپ و رومی رو فقط از زیر حلقه بهم متصل شوند. ۳ عدد بند نیز آماده کرده و روی قسمتی که حالت رومی دارد قرار میدهیم و می‌دوزیم و آن را روی نوار اریبی که دوخته‌ایم، چند بست می‌زنیم. روی این بستها، می‌توان انواع سنگ تزئینی بکار برد. این ۳ نوار را از داخل سگک رد کرده و از روی شانه رد شده و در قسمت پشت نیز مثل اتصال جلو در طرف دیگر رومی وصل می‌شود.

 

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :