قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

برطرف کردن ایرادات اندامی توسط خانم عمرانی

برطرف کردن ایراد اندامی توسط خانم عمرانی
۱- وتاژ (خمیدگی پشت): در الگوی پشت، خط سرشانه تا کارور پشت را از طرف حلقه نصف کرده و یک خط به موازات خط کارور می‌کشیم و این خط را از طرف وسط پشت طوری قیچی می‌کنیم که در طرف حلقه به یک نقطه وصل باشد. برای اینکه وسط پشت لباس روی یک خط صاف قرار بگیرد، سرشانه را نصف کرده و آن را به خط ساسون پشت وصل می‌کنیم و این خط را از بالا تا سر خط مابین کارور و سرشانه قیچی می‌کنیم طوری که روی این خط به یک نقطه وصل باشد. حال وسط پشت لباس راسته کرده و مابین دو تکه با توجه به میزان خمیدگی پشت، cm 7-3 (3 برای خمیدگی کم و ۷ برای خمیدگی زیاد) اوزمان می‌دهیم. می‌توان ساسون ایجاد شده در سرشانه را روی لباس بدوزیم که در این صورت خمیدگی پشت داخل لباس قرار می‌گیرد و جای خودش را پیدا می‌کند. در غیر این صورت میزان ساسون را روی سرشانه از طرف حلقه رد می‌کنیم و آن را قیچی می‌زنیم.
۲- سینه برجسته: روی الگوی جلو، بعد از ایجاد ساسون سرشانه و ساسون زیرحلقه، خط سینه را تا خط وسط ساسون زیرحلقه قیچی می‌کنیم تا الگوی جلو، تبدیل به دوتکه شود. حال مابین این دو تکه را روی خط وسط جلو و روی خط وسط ساسون زیرحلقه، با توجه به میزان برجستگی سینه، cm 8-3 اوزمان می‌دهیم، طوری که وسط جلوی الگو روی خط صاف قرار بگیرد، سپس ساسون جدید زیر حلقه را رسم می‌کنیم. این مقدار در وسط جلو اضافه باقی می‌ماند و در پهلو داخل ساسون زیر حلقه می‌رود و ساسون زیرحلقه بزرگ‌تر شده و آن را می‌دوزیم و در صورت تمایل زاپاس اضافه برش می‌خورد.


۳- شکم برجسته: روی الگوی جلو، خط باسن را از طرف وسط جلو طوری قیچی می‌زنیم که روی خط پهلو به یک نقطه وصل باشد.
از انتهای ساسون زیر سینه، یک خط به طرف پائین لباس کشیده و این خط را از پائین تا انتهای ساسون زیر سینه قیچی می‌کنیم تا در این محل به یک نقطه وصل باشد. حال روی خط وسط جلو، مابین دو تکه با توجه به میزان برجستگی، cm 8-3 اوزمان می‌دهیم، طوری که وسط جلوی الگو روی یک خط صاف قرار بگیرد. اکنون فضای ایجاد شده روی خط پایین لباس را اگر خواستیم پایین لباس حالت فون داشته باشد، به همین حالت باقی می‌گذاریم. در غیر این صورت، همین میزان را از طرف پهلو وارد شده و به خط باسن وصل می‌کنیم و برش می‌زنیم.


۴- باسن برجسته: روی الگو پشت، خط باسن را از طرف وسط پشت طوری قیچی می‌کنیم که روی خط پهلو به یک نقطه وصل باشد و همانند ایراد شکم بزرگ عمل می‌کنیم.

 

 

 

نکته برای شانه‌های جلو آمده:


این نکته مخصوص افرادی است که لاغر اندام هستند و داخل شانه‌های آنها قدری خالی است و شانه‌های خالی آنها به طرف جلو آمده است و اگر این نکته را رعایت نکنیم در جلوی شانه‌های آنها، لباس حالت پف کرده و خالی می‌ایستد.
برای برطرف کردن این ایراد:
روی الگو از وسط سرشانه cm5/1 پایین آمده و خط سرشانه جدید را طوری رسم می‌کنیم که از این نقطه بگذرد و حالت هلال به طرف پایین بگیرد. به همین صورت زاپاس گذاشته و پارچه را برش می‌زنیم. حال به وسیله اتو، سرشانه را به طرف بالا کشیده و اتو می‌کنیم تا خط سرشانه تقریباً صاف شود.
این کار سبب می‌شود وسط شانه به طرف بالا کشیده و ایراد فوق برطرف گردد.

 

از دیگر مقالات ما بازدید فرمایید :

کتاب خیاطیخرید کتاب آموزش خیاطیآموزش خیاطی خانم عمرانی جدید, آموزش خیاطی گرلاوین , آموزش خیاطی علیرضا قاسمی راوندی

 

 

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :