قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

انواع پاکدوزی و اموزش کامل در سی دی آموزش خیاطی خانم عمرانی

انواع پاکدوزی و اموزش کامل در سی دی آموزش خیاطی خانم عمرانی
پاکدوزی به انواع دوخت‌هایی گفته می‌شود که مانع از ریشه شدن درز پارچه شود. بدیهی است برای هر پارچه، نوع به خصوصی از پاکدوزی به کار برده می‌شود.
• پاکدوزی ساده: ساده‌ترین نوع تمیزدوزی است. پس از اتمام چرخکاری و اتوکشی، سوزن را به طور مایل از چپ به راست داخل درز فرو برده و خارج کنید. بلندی هر پایه چهار میلیمتر و فاصله پایه‌ها نیم سانتیمتر است. نخ نباید زیاد کشیده شود. و جنس نخ متناسب با پارچه باشد.
• پاکدوزی همراه با ماشین دوخت: مناسب پارچه‌هایی که لازم است استحکام بیشتری داشته باشند. در این نوع پاکدوزی ابتدا لبه درز را با ماشین چرخ کرده و سپس روی آن را با دست پاکدوزی کنید.
• پاک شدن درز توسط قیچی زیگزاگ: در مواقعی که لباس تمام آستر می‌شود، می‌توان درزها را توسط قیچی دالبر تمیز کرد. کافی است پس از چرخ و اتوی درز، لبه آن را توسط قیچی دالبر بچینید تا از ریشه شدن آن جلوگیری شود اگر بخواهید پارچه دوام بیشتری داشته باشد می‌توان ابتدا لبه جادرز را در فاصله نیم سانتیمتری یک رج چرخ کرد، سپس لبه جادرز را توسط قیچی زیگزاگ قیچی کرد.
• پاک دوزی با پایه زیگزاگ: کافی است درجه چرخ را روی دوخت زیگزاگ میزان کرده، سپس درزها را با چرخ زیگزاگ میزان کرده، سپس درزها را با چرخ زیگزاگ کرد.

انواع تودوزی و روش های مختلف ان در dvd آموزش خیاطی خانم عمرانی
مقصود از تودوزی اقسام مختلف دوخت‌هایی است که برای تا زدن لبه پوشاک اعم از لبه دامن، لبه آستین، لبه پیراهن و غیره به کار می‌رود. برای هر نوع پارچه و هر مدل باید دوخت مخصوص آن را به کار برد.
• تودوزی یا پس دوزی: در مواردی به کار می‌رود که دوخت نباید از سمت رو یا از پشت لباس دیده شود. اگر پس دوزی در کنار خط چرخ شده انجام شود، هر بار سوزن را از زیر بخیه چرخ رد کرده و بعد از داخل تای پارچه رد کنید، تا نخ دوخت کاملا مخفی بماند ولی اگر پس دوزی روی سطح پارچه انجام شود هر بار یک تار از پارچه مورد نظر را گرفته و سپس سوزن را از میان تای آن رد کیند. اگر پس دوزی را برای دوخت لبه دامن به کار می‌برید، در فاصله هر چند بخیه یک بار آن را محکم کنید. زیرا اگر سر نخ پس دوزی بجایی گرفته و کشیده شود تا انتهای آن شکافته می‌شود.
• پس دوزی همراه با نوار: ابتدا نوار را به لبه داخلی تا بدوزید، سپس لبه پارچه را به مقدار معین تا زده، اتو کنید. برای پس دوزی نوار به پارچه، بخیه‌های پس دوزی باید مایل و در فاصله‌های خیلی کم انجام شود. نخ نباید کشیده شود زیرا در این صورت نخ از روی پارچه دیده می‌شود.
• زیگزاگ ساده: پس از تا زدن لبه پارچه، با دقت و از چپ به راست روی آن را زیگزاگ بزنید، هر بار سوزن را در ضخامت چند تار از پارچه فرو برده و خارج سازید، دقت کنید نخ کشیده نشود، زیرا دوخت زیگزاگ در سمت روی پارچه مطلقا نباید دیده شود.
• پاکدوزی توسط ماشین (ریشه بندی- اورلوک): این ماشین مخصوص پاکدوزی لبه درزها با سرعت و دقت و تمیزی بسیار لبه درزها را قیچی و پاکدوزی می‌کند.
• پاکدوزی با ماشین دوخت معمولی: برای این نوع تمیز دوزی، پس از خروج و اتو کردن لبه درز، جادرز را به طرف داخل به عرض سه میلیمتر تا کرده، به نحوی که بتوان روی آن را چرخ کرد. پس از اتمام چرخ دوباره، ضخامت جادرزها را با دقت اتو کنید. این نوع پاکدوزی برای پارچه‌های نخی و لطیف مانند: چیت، تترون، پوپلین، همچنین پارچه‌های لطیف آستری به کار می‌رود.
• لبه دوزی به وسیله نوار: این نوع پاکدوزی مخصوص پارچه‌هایی است که دارای ضخامت زیاد بوده و به سرعت ریش می‌شوند. برای نوار درز کافی است، ضخامت لبه درز را میان نوار اریب قرار داده، کوک زده، سپس چرخ کنید.
• پیچ رل: این نوع پاکدوزی برای پارچه‌های خیلی لطیف مانند حریر و غیره به کار می‌رود. پس از چرخ کردن درز، جادرز را به یک طرف خوابانده و اتو کنید و سپس عرض جادرز را به هشت میلیمتر تقلیل داده تاب داده و بدوزید.
• لبه دوزی پارچه همراه با آستری: اگر پارچه را توسط آستر دو لایه کرده‌اید، لب دامن به این طریق دوخته می‌شود و در این باره در کتاب آموزش خیاطی سیما عمرانی توضیحات بیشتری داده شده است :
۱٫ ابتدا لب دامن پارچه را به اندازه مورد نظر تا انداخته، کوک زده، اتو کنید.
۲٫ لبه رویه را از آستر جدا کرده، به عرض یک سانتیمتر قیچی کنید.
۳٫ آن را جداگانه تا انداخته، روی آستر قرار داده چرخ کنید، به طوری که اضافه آستر مانند یک نوار مغزی دیده شود.
۴٫ در وسط عرض تای لب دامن، آستر را توسط یک پس دوزی شل به رویه متصل کنید (این اتصال برای این است که داخل تای لب دامن کیس نیفتد)
۵٫ لبه چرخ شده داخل آستر را که مانند یک مغزی دیده می‌شود، به رویه پس دوزی کنید.
• دندان موشی: این دوخت از چپ به راست عمل می‌شود سوزن را مطابق شکل به طور عمود داخل پارچه فرو برید (به طوری که از ضخامت یک تار پارچه رد شود) و خارج سازید، سپس داخل لبه تای دامن فرو برده و بیرون بیاورید (دو یا سه تا از الیاف پارچه در قسمت لبه گرفته شود)
توجه داشته باشید که نخ به صورت حلقه زیر سوزن قرار بگیرد تا اتصال لب تا، توسط دوخت دندان موشی انجام شود. این دوخت مخصوص پوشاکی است که نیاز به دوام بیشتر داشته و زیاد پوشیده می شوند.
• دندان موشی و بست: این دوخت معمولی‌ترین نوع اتصال تای لب دامن برای پارچه‌هایی با ضخامت متوسط است.
۱٫ لب دامن را تا انداخته و کوک بزنید.
۲٫ لب تا ی پارچه را به طور آزاد دندان موشی کنید.
۳٫ پایه‌های دندان موشی را به پارچه بست بزنید، به این ترتیب که سوزن را از داخل پایه‌ها رد کرده، و در فاصله هر چند پایه یک بست کوچک به پارچه بزنید.
وصل آستین به بدنه لباس
• نقاط موازنه آستین را روی نقاط موازنه حلقه آستین قرار دهید و نقطه موازنه تاج آستین را روی درز سرشانه بگذارید و سنجاق بزنید.
• خردها را میزان کنید، از سمت خرد آستین را سنجاق بزنید، فاصله هر سنجاق از دیگری حدود ۵/۲ سانتیمتر می‌باشد. اگر آستین بزرگ‌تر از حلقه آستین باشد. خرد را بیشتر کنید از طرف خرد به وسیله کوک زیر یا شلال آستین را به لباس متصل نمایید.
• از همان جهت خرد آستین را چرخ کنید. در غیر این صورت خرد آستین نامرتب می‌گردد.
• بهتر است از درز آستین چرخکاری را شروع کنید.
• می توانید بدون کوک نیز آستین را چرخ کنید. سنجاق را بردارید و فاصله تا سنجاق دیگر را چرخ کنید. این عمل را تا پایان دوخت با چرخ انجام دهید.
• درز حلقه آستین را با قیچی زیگزاگ بچینید و یا تمیزدوزی کنید و از طرف داخل آستین آن را اتو کنید.
• لباس را به سمت پشت برگردانید و با قرار دادن آستین بر روی بالشتک آن را اتو کنید. درز را به طرف آستین برگردانید.
• می‌توانید درز حلقه آستین را از نقطه موازنه جلو و پشت در زیر آستین از هم باز کنید و اتو نمایید.
• توجه: بعضی از خیاطان محل اتصال آستین به درز سرشانه را روی بدن معین می‌کنند. لباس را بر قامت پوشنده دیده و آستین را به طور مجزا بر دست پوشنده کرده و آن قدر می‌چرخانند تا نقطه دلخواه وصل آن را به سرشانه پیدا کنند.

 

 

خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی ,اموزش خیاطی خانم عمرانی سیمای خانواده ,فیلم آموزش خیاطی خانم عمرانی

 

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :