قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

انواع دوخت ها در خیاطی

انواع دوخت‌ها در آموزش خیاطی خانم عمرانی کدامند ؟
دوخت راسته:
دوخت راسته یا ساده بیشتر برای درزهای لباس استفاده می‌شود و فاصله دوخت با لبه پارچه در تمام طول دوخت باید یکسان باشد.
دوخت دوبله شکسته:
در این دوخت، بعد از دوختِ درز، یک لایه از اضافه درز را به اندازه ۲ تا ۳ میلی‌متر گذاشته و بقیه را قیچی کرده و اضافه درز دیگر را روی آن تا نموده و چرخ می‌کنیم.
دوخت فرانسوی:
اضافه درز یا زاپاس را از روی پارچه با فاصله نیم سانت از خط اصلی دوخت، چرخ می‌کنیم، ۲ میلی‌متر زاپاس گذاشته و اضافه زاپاس را قیچی می‌زنیم، خط دوخته شده و زاپاسرا به پشت کار کشیده و از پشت پارچه از روی خط اصلی دوخت، مجدداً چرخ می‌کنیم، زاپاس کاملاً لای دو درز دوخته شده قرار می‌گیرد.

در کتاب خیاطی خانم عمرانی چه چیز هایی یاد می گیریم ؟

دوخت دوبله خوابیده:
بعد از دوخت درز و اتوی آن از دو طرف خط دوخت، لبه زاپاس را سردوز می‌کنیم و اضافه درز را به یک سمت خوابانده و از روی آن یک چرخ می‌رویم.

 

دوخت منحنی:
درز منحنی را با هدایت دست و سرعت کم می‌دوزیم و زاپاس‌های درز و منحنی را کلیپ (برش‌های ۷) بزنید.این روش دوخت به صورت کامل در مجموعه خیاطی خانم عمرانی آموزش داده شده است.
دوخت زاویه  را در مجموعه  آموزش خیاطی خانم عمرانی با نمایش فیلم فرا بگیرید
همیشه در قسمت زاویه یک تکه لایی چسب می‌چسبانیم (در ابعاد ۳ × ۳) بعد دوخت را از یک طرف شروع کرده به زاویه که رسیدیم، سوزن فرو رفته در پارچه باقی می‌ماند، پایه را بلند می‌کنیم و پارچه را می‌چرخانیم و دوخت را ادامه می‌دهیم تا کاملاً زاویه درست دوخته شود. بعد زاپاس زاویه را تا ۱ تا ۲ میل مانده به زاویه، چرت می‌زنیم تا راحت به رو برگردد.
پاک‌دوزی در مجموعه آموزش خیاطی بدون الگو خانم عمرانی چگونه است ؟
پاک‌دوزی برای جلوگیری از ریش شدن زاپاس لباس و تمیز بودن پشت کار می‌باشد. پاک‌دوزی را با روش‌های مختلف می‌توان انجام داد: پاک‌دوزی با دست- پاک‌دوزی با چرخ ساده- پاک‌دوزی با قیچی زیگزاگ- پاک‌دوزی با زیگزاگ چرخ- پاک‌دوزی با نوار اریب- پاک‌دوزی با چرخ اورلوک (سردوز)
دوخت کش: اندازه کش را با توجه به حالت کشش و ارتجاعی آن، ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر کمتر از دور کمر می‌گیریم. کش‌دوزی را به سه روش می‌توان انجام داد.برای توضیحات بیشتر پیشنهاد می کنیم حتما مجموعه فیلم آموزش خیاطی خانم عمرانی را تهیه و تماشا نمایید.
۱- به اندازه پهنای کش+ ۱ سانتی‌متر به کمر دامن از بالا برای درست کردن لیفه اضافه می‌کنیم. یک سانت را به داخل تا زده و به اندازه پهنای کش یک لیفه درست می‌کنیم دو سانت از کار را نمی‌دوزیم تا از این حفره، کش را به داخل لیفه بکشیم. (اندازه کش را با توجه به حالت کشش و ارتجاعی آن ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر کمتر از دور کمر می‌گیریم) بعد از رد کردن کش به وسیله سنجاق قفلی از داخل لیفه، دو سر کش را از حفره لیفه بیرون نگه داشته و روی هم می‌گذاریم و می‌دوزیم. بعد کمر دامن را با دو دست به طرفین می‌کشیم تا کش کاملاً داخل لیفه جا بیفتد.
۲- به اندازه پهنای کش به بالا و کمر دامن پارچه اضافه می‌گذاریم. بعد دو سر کش را (که ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر از دور کمر کمتر است) روی هم گذاشته و دو بار روی آن را می‌دوزیم. کش را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و در قسمت لیفه روی درز پهلو یک چرخ عمودی روی کش می‌رویم. بعد دو درز پهلو را با دو دست گرفته، می‌کشیم تا کش اندازه نصف کمر شود و با چرخ سردوز یا زیگزاگ لبه لیفه را با لبه کش، سردوز می‌زنیم. به همین ترتیب طرف دیگر کمر را هم با کش سردوز می‌زنمی. بعد لیفه و کش را با هم به پشت دامن برگردانده و روی درز پهلو یک دوخت عمودی روی لیفه و کش می‌رویم.
۳- به اندازه ۳ سانت به بالای کمر دامن برای لیفه اضافه می‌گذاریم، یک سانت آن را به پشت تا زده و با دو سانت دیگر یک لیفه ۲ سانتی درست کرده و روی آن یک چرخ می‌رویم، فقط قسمتی از کار را نمی‌دوزیم تا یک حفره برای رد کردن کش در لیفه داشته باشیم. دوباره از وسط این لیفه دو سانتی‌متر یک دوخت دیگر با چرخ می‌رویم و درست بالای حفره پایین را دوباره نمی‌دوزیم. حال دو لیفه یک سانتی درست کرده‌ایم که با سنجاق داخل هر دو لیفه را کش یک سانتی که از دور کمر ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر کمر باشد، می‌کشیم و دو سر کش را قبل از اینکه کاملاً داخل لیفه بکشیم، روی هم گذاشته می‌دوزیم. بعد با کشش کمر دامن کش را کاملاً داخل لیفه جا می‌اندازیم.
در مجموعه خیاطی سیما عمرانی دوخت مغزی چگونه تعریف شده است ؟
۱- از اریب پارچه، مغزی موردنظر را به عرض دو سانتی‌متر برش می‌زنیم، نوار را از عرض و از روی پارچه تا کرده اتو می‌زنیم. نوار تا خورده و اتو شده را روی پارچه و خط مورد نظر گذاشته طوری که دو لای بسته نوار از خطی که روی آن قرار گرفته ۲ تا ۳ میلی‌متر بیرون‌تر باشد و از روی خط مورد نظر یک دوخت روی نوار و لباس می‌رویم. بعد طرف دیگر لباس را روی خط مورد نظر گذاشته و درز را می‌دوزیم. نوار به طور یکسان لای درز قرار می‌گیرد.
۲- برای اینکه در آموزش خیاطی مغزی برجسته داشته باشیم مانند دوخت مغزی ساده، (روش «۱۱») قبل از اینکه نوار مغزی را به روش قبل لای درز قرار دهیم، لای نوار تا خورده، نخ پرک با ضخامت دلخواه قرار می‌دهیم و با پایه زیپ‌دوزی کاملاً از کنار برجستگی نخ یک دوخت روی نوار می‌رویم بعد مثل روش قبل آن را لای دو درز قرار داده و درز را می‌دوزیم. فقط نکته قابل توجه این است که مغزی برجسته را بهتر است با پایه زیپ‌دوزی بدوزیم تا کاملاً از کنار برجستگی نوار دوخت انجام شود.

 

نگهداری از چرخ خیاطی در کتاب آموزش خیاطی خانم عمرانی چگونه آموزش داده شده است ؟
بعد از دوخت هر سه یا چهار دست لباس، برق چرخ خیاطی باید قطع شود، کرک و پرزهای پارچه از اطراف سوزن و کار پیش بر ماکو و زیر چرخ پاک شود و با روغن صاف و شفاف مخصوص چرخ خیاطی به وسیله روغن‌دان، روغن‌کاری شود.
* برای اینکه با چرخ خیاطی خود دوخت روان و خوبی داشته باشید باید ابتدا کار با چرخ مورد نظر را خوب بیاموزید، نخ کشی چرخ را کاملاً صحیح انجام دهید. سوزن چرخ را درست جا بیاندازید، کشش نخ زیر و رو را هر بار نسبت به جنس پارچه و نخ تنظیم کنید و سپس با آن به کار بپردازید تا یک دوخت تمیز و راحت را نظاره فرمایید.

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :