قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

انتقال پنس سرشانه به یقه (یقه چین‌دار) خانم عمرانی

انتقال پنس سرشانه به یقه (یقه چین‌دار) به روش خانم سیما عمرانی
توضیح: بطور ساده می‌توان از الگوی پایه بدون پنس سرشانه استفاده کنیم، بطوری که در گردی یقه، چند خط به طرف پایین کشیده، این خطوط را برش زده و بین آنها اوزمان بدهیم. در این حالت، هم یقه چین می‌خورد و هم پایین لباس، حالت آزاد و گشاد پیدا می‌کند. با استفاده از این نکته (انتقال پنس سرشانه یه یقه)، لباس می‌تواند در یقه چین داشته باشد، اما از سینه به پایین، حالت جذب تن بایستد.در این خصوص توصیه می کنیم حتما از مجموعه خرید آموزش خیاطی نیز استفاده نمایید.


الگو و برش: از الگوی پایه با آزادی دلخواه استفاده کرده و پنس سرشانه را ایجاد می‌کنیم و آن را می‌بندیم. (میزان پنس سرشانه را می‌توان cm10 و یا به دلخواه بیشتر و یا کمتر در نظر گرفت). از گوشه گردن cm2 وارد سرشانه شده، cm5 روی خط وسط جلو از گودی گردن پایین آمده و یقه جلو را کمی باز می‌کنیم. روی خط وسط جلو، از گودی گردن یک خط به انتهای پنس سرشانه در سینه می‌کشیم. در فضایی که بین این خط و پنس سرشانه بوجود آمده، ۶تا۷ خط به موازات خط پنس سرشانه رسم می‌کنیم (شکل۱) حال خط پنس سرشانه و خط پنس جدید (گودی یقه تا انتهای پنس سرشانه) را قیچی می‌کنیم و خطوط موازی را که رسم کرده‌این و شماره‌گذاری شده، برش زده و آنها را داخل فضای ایجاد شده به فرم اصلی یقه قرار می‌دهیم.(شکل۲)
برای قسمت پشت هم اگر بخواهیم بدون گشاد شدن قسمت پشت بالاتنه، یقه پشت را چین‌دار کنیم، پنس سرشانه را ایجاد می‌کنیم به این صورت که از خطی که سرشانه روی آن فرود آمده، ۱تا۵/۱ پایین آمده و یک خط افقی می‌کشیم. از گوشه گردن، میزان سرشانه + میزان پنس سرشانه در قسمت جلو (cm10) را روی این خط فرود می‌آییم. نصف سرشانه اولیه را از گوشه گردن روی این خط مشخص کرده و به خط مرکزی ساسون پشت وصل می‌کنیم. پنس ایجاد شده را به طرف وسط پشت می‌بندیم و کارور پشت را کنترل می‌کنیم. یقه پشت را از گوشه گردن طرف سرشانه cm2 و از گودی گردن روی خط وسط پشت cm3-2 گشاد کرده و هلال یقه را رسم می‌کنیم.

 

از گودی یقه پشت یک خط به انتهای پنس سرشانه می‌کشیم، داخل فضایی که بین خط پنس سرشانه و خط پنس جدید (گودی یقه) بوجود آمده، ۶تا۷ خط به موازات خط سرشانه کشیده، (شکل۳)، پنس سرشانه و پنس جدید را قیچی زده و خطوط موازی را برش می‌زنیم و شماره‌گذاری می‌کنیم و آنها را داخل فضای ایجاد شده، به فرم اصلی یقه قرار می‌دهیم. (شکل۴).در مجموعه آموزش خیاطی خانم عمرانی جدید شما می توانید تمامی این مباحث را به صورت کامل دنبال نمایید.
برای یقه پشت و جلو، از بالا cm2 زاپاس در نظر گرفته، زاپاس را به زیر خط سرشانه تا می‌کنیم و برش می‌زنیم. الگوی جلو را روی دولای بسته در می‌آوریم.
نکته: اگراز پارچه‌های غیرکشی استفاده کردیم، باید مانند یقه گرد، برای یقه پشت و جلو سجاف آماده کنیم، سپس سجاف بدون لایی را به خط یقه بدوزیم و لیفه درست کنیم و از توی آن بند رد کنیم.
دوخت: زاپاس یقه را به داخل برگردانده و یک دوخت روی آن می‌رویم تا لیفه درست شود و از توی آن یک بند رد می‌کنیم.

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :