قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

اموزش دوخت یقه پفی به روش خانم عمرانی

اموزش دوخت یقه پفی به روش خانم عمرانی
الگو و برش: می‌توان این حالت پفی را روی مچ و یا روی در جیب نیز پیاده کرد.
از الگو پایه استفاده می‌کنیم. cm2 به وسط جلو برای دکمه خور اضافه می‌کنیم. بازی یقه را روی خط وسط جلو مشخص کرده و هلال به گوشه گردن وصل می‌کنیم و هلال یقه را تا دکمه خور ادامه می‌دهیم. به دلخواه، میتوان cm1 ازسرشانه از طرف گوشه کردن کم کرد. (هم در جلو وهم در پشت) تا یقه از طرفین شانه کمی باز شود.
سرشانه پشت و جلو را روی کاغذ بهم وصل می‌کنیم بطوری که از گوشه گردن بهم مماس باشند و در انتهای سرشانه cm5/1-1 روبهم قرار بگیرند. پهنای یقه آرشال را به اندازه سرشانه cm-1 در نظر می‌گیریم.توجه داشته باشید اگر می خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری را به دست آورید پیشنهاد می کنیم حتما از مجموعه آموزش خیاطی ایشان که به صورت دی وی دی در سایت موجود است نیز استفاده نمایید.

همین اندازه را روی وسط پشت مشخص کرده، تا حدود نصفه‌های یقه (کارور جلو) جلو نیز این عدد را مشخص کرده و به cm5/1 پایین‌تر از گشادی یقه، هلال وصل می‌کنیم. الگوی یقه را رولت می‌کنیم، یکی برای یقه رو و یکی برای یقه زیر. برای یقه رو، الگوی یقه را روی کاغذ گذاشته و دور لبه یقه را cm4 بزرگتر می‌کنیم (این کار سبب می‌شود که یقه رو cm2 به طرف یقه زیر برود و دوخت آن معلوم نشود) این یقه را به ۶-۵ قسمت تقسیم کرده و شماره گذاری می‌کنیم. تکه‌ها را برش زده و بین هر تکه cm4 اوزمان می‌دهیم. (برای صرفه‌جویی در پارچه، می‌توان پشت یقه را روی دولای بسته مماس نکرد). برای قسمت جلو و پشت نیز سجاف در نظر گرفته و لایی می‌چسبانیم. سجاف‌ها را از سرشانه بهم وصل می‌کنیم.مباحث فوق همگی به صورت کامل در مجموعه کتاب خیاطی سیما عمرانی به صورت کامل وجود دارد.
دوخت: لبه بیرونی یقه رو را ۳تا۴ پیلی به طرف پایین درست می‌کنیم. در وسط این پیلی‌ها روی لبه داخلی یقه، چند پیلی به طرف بالا درست می‌کنیم. روی لبه‌های یقه را میدوزیم و نخ زیر را آنقدر می‌کشیم تا یقه رو، هم اندازه یقه زیر شود. به یقه زیر لایی می‌چسبانیم. یقه رو و یقه زیر را رویهم گذاشته و لبه بیرونی آن را می‌دوزیم. یقه را به رو می‌کنیم و دو لایه داخلی آن را بین بالاتنه و سجاف می‌گذاریم و می‌دوزیم. سرشانه سجاف را به سرشانه بالاتنه بست می‌زنیم.
اگر پارچه ریزش داشت می‌توان بعد از دوخت یقه، چند بست روی یقه بزنیم تا حالت پیلی‌ها حفظ شود.

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

آموزش خیاطی آسانآموزش خیاطی مبتدی خرید آموزش خیاطی خانم عمرانی,  خیاطی خانم خدایاری , فیلم آموزش خیاطی راوندی

 

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :