قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

آموزش پنس سر شانه و ساسون زیر حلقه خانم عمرانی

پنس سرشانه
برای اکثر لباس‌های مجلسی، برش‌دار و اشخاصی که سینه برجسته دارند حتماً از پنس سرشانه استفاده می‌کنیم تا لباس بهتر و شکیل‌تر روی تن بخوابد.
بدین شکل که از الگوی اولیه استفاده کرده، خط راهنمای ساسون را می‌کشیم، از سرشانه، بلندی سینه را روی خط راهنمای ساسون فرود می‌آییم. بعد از این خط روی سرشانه در امتداد خط سرشانه یک بیستم دور سینه، cm 4 یا ۵ را علامت زده و به بلندی سینه وصل کرده، ساسون سرشانه ترسیم شده را در الگو می‌بندیم به طوری که در پهلو از خط سینه سینه تا کمر را پائین آمده، خطی به بلندی سینه می‌کشیم. این خط را در الگو برش می‌زنیم تا پنس سرشانه راحت‌تر بسته شود. موقع بستن پنس سرشانه باید دقت شود که خط پنس طرف حلقه روی خط پنس به طرف وسط جلو می‌خوابد.
بعد از بستن پنس باید سرشانه و کارور کنترل شود، بدین صورت که خطی در نیمه هلال یقه جلو قرار دارد به بیرون امتداد داده، از گوشه گردن سرشانه را اندازه زده و روی این خط فرود می‌آئیم. خط کارور را که حالت شکسته پیدا کرده با خط‌کش بهم وصل کرده و از وسط جلو کارور را اندازه زده و به سرشانه وصل می‌کنیم. چون طول حلقه جلو کوتاه شده cm3 از حلقه پایئن آمده و حلقه جلو را گشاد کرده و به کارور وصل می‌کنیم.
۳ سانتی که از پهلو جلو کم شده را از پنس زیر حلقه به پهلو اضافه می‌کنیم (عرض پنس cm3 کوچک می‌شود). طول پنس هم روی خط بالای پنس بین ۱۲ تا cm15 کوتاه می‌کنیم. نوک پنس را که هاشور خورده با کاغذ پر می‌کنیم.

 

 


ساسون در زیر حلقه (برای سینه‌های برجسته)
برای سینه‌های برجسته به خاطر اینکه جلو لباس بالا نکشد ما مجبوریم یک ساسون در خط پهلو زیر حلقه ایجاد کنیم. از ساسون سرشانه استفاده می‌کنیم. بعد از بستن این ساسون، از زیر حلقه تا کمر را اندازه زده این اندازه را از حلقه پائین آمده و مایل به طرف خط سینه می‌کشیم (به طرف نوک ساسون سرشانه) و این خط را قیچی می‌زنیم چون ساسون سرشانه بسته شده یک فضا در این خط ایجاد می‌شود که به صورت ساسون این فضا را در لباس می‌دوزیم و این کار باعث می‌شود که پهل.ها کمی بالا بایستد و وسط جلو لباس کمی بلندتر شود و در سینه‌های برجسته وسط جلو لباس بالا نکشد. می‌توانیم بعد از اینکه این ساسون باز شد کاغذ زیر آن گذاشته و طول ساسون را ۱۵ تا ۱۶ سانتیمتر کنیم تا ساسون کمی کوتاه شود و خیلی به طرف وسط جلو نیاید.

 

از دیگر مقالات ما بازدید فرمایید :

 

کتاب آموزش خیاطی سیما عمرانیخرید آموزش خیاطی  , سایت آموزش خیاطی خانم عمرانی, آموزش خیاطی گرلاوین , آموزش خیاطی علیرضا قاسمی راوندی

 

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :