قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

آموزش مانتو آستین کیمونو دامن دراپه خانم عمرانی

آموزش مانتو آستین کیمونو دامن دراپه  خانم عمرانی

 

مانتو آستین کیمونو دامن دراپه (قسمت دامن) به روش آموزش خیاطی خانم عمرانی
در الگو دامن، cm 2 دکمه‌خور را به پشت تا می‌کنیم و الگو را از خط پهلو روی دولای بسته در می‌آوریم. حال خط پهلو را از بالا می‌چینیم طوری که در پایین الگو به یک نقطه وصل باشد.
پارچه را دولا کرده، وسط پشت دامن را روی دولای بسته می‌گذاریم و بین تکه پشت و جلو را آنقدر از خط پهلو اوزمان می‌دهیم تا فاصله دو الگو (جلو و پشت دامن در پهلو) cm 75 شود. وسط این خط را پیدا کرده و یک خط عمود به اندازه cm 35-30 از این نقطه به طرف بالا رسم می‌کنیم و آن را به وسط پشت و وسط جلو (بدون میزان دکمه‌خور) وصل می‌کنیم. میزان دکمه‌خور را به پشت تا کرده، سپس خط اریب را قیچی می‌زنیم. خط پهلوی پشت و جلو را به بالا امتداد داده، روی خط اریب علامت می‌گذاریم.
دوخت: خط اریب را از زاویه بالا تا زده، تا سر علامت پهلو به هم می‌دوزیم. cm 8 اضافه روی خط کمر را به صورت ۲ تا پیلی cm 4 در می‌آوریم. بالاتنه پشت و جلوی مانتو را روی هم می‌گذاریم و خط سرشانه و روی آستین و زیر حلقه را می‌دوزیم.برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم از مجموعه خیاطی سیما عمرانی استفاده نمایید.سپس بالاتنه را روی دامن گذاشته و کمر پشت بالاتنه را به کمر پشت دامن و کمر جلوی آن را به کمر جلوی دامن می‌دوزیم.سجاف را هم به بالاتنه وصل می‌کنیم.

 

نکته: می‌توانیم به دلخواه کیمونو این مانتو را تا کمر زیاد کنیم.
* می‌توان از دکمه قابلمه‌ای استفاده کرد به این صورت که دکمه را در طرف چپ به روی بالاتنه و در طرف راست به سجاف می‌دوزیم. برای اینکه دکمه کشیده نشود، در طرف راست یک دوخت از روی بالاتنه و سجاف می‌رویم.
مانتو والان‌دار سرخود به روش خیاطی خانم عمرانی
میزان پارچه: سینه کم شده به علاوه cm 40 تا ۴۵ × ۲
الگو و برش: ابتدا پارچه را از طول تا می‌کنیم یعنی ترکی روی ترکی در بالا و پایین قرار بگیرد. از طرف دولای بسته، سینه کم شده را علامت گذاشته و تا پایین یک خط می‌کشیم. این خط، وسط جلوی لباس است.
از بالا cm 2 پایین می‌آییم و روی این خط، cm 7 از دولای بسته و cm 7 از خط وسط جلو داخل می‌شویم. مجدداً cm 4-3 پایین آمده و یک خط موازی ترکی پارچه می‌کشیم و میزان سرشانه را روی این خط بعد از cm 7 فرود می‌آییم. دوباره برای بلندی حلقه cm 22-18 پایین می‌آییم تا خط سینه مشخص شود. بلندی حلقه را نصف کرده و یک خط می‌کشیم تا خط کارور نیز مشخص شود.در این رابطه توضیحات بیشتری را می توان در کتاب خیاطی سیما عمرانی یافت.
از طرف دولای بسته، روی خط کارور، کارور پشت کم شده و روی خط سینه، سینه کم شده -۱ را علامت می‌‌زنیم. از خط وسط جلو نیز روی خط کارور، کارور جلو کم شده و روی خط سینه سینه کم شده +۱ را مشخص می‌کنیم. حالا این علامت‌ها را به هم وصل کرده و به سرشانه می‌رسانیم تا هلال حلقه آستین شکل بگیرد.
برای اینکه پایین والان حالت گوشه‌دار نایستد: از گوشه گردن، قد لباس را اندازه زده و یک خط می‌کشیم. این اندازه را از گوشه گردن روی دولای باز پارچه به طور اریب علامت می‌زنیم و به خطری که در امتداد گوشه گردن کشیده بودیم، وصل می‌کنیم و برش می‌زنیم.در مجموعه فیلم آموزش خیاطی خانم عمرانی می توانید توضیحات بیشتری در این زمینه دریافت نمایید.
دوخت: این روش در خط وسط پشت و پهلو درز ندارد و تنها دوخت آن، دوختن سرشانه و وصل آستین است.

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :