قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

dvd و cd آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی در برنامه سیمای خانواده

خرید فیلم های آموزش خیاطی خانم عمرانی |09361633010

09359482324 همه روزه به صورت شبانه روزی

آموزش دوخت چند مدل مانتو توسط خانم عمرانی

آموزش دوخت چند مدل مانتو

 

مانتو فانتزی ساده در مجموعه خیاطی خانم عمرانی
میزان پارچه: cm 150-120
برش و دوخت: نیاز به یک مربع با اضلاع cm 250 داریم. ضلع بالایی و پایین مربع را cm 1 تو گذاشته و چرخ می‌کنیم. سپس وسط ضلع مربع را پیدا کرده و پارچه را تا می‌کنیم، به طوری که ضلع بالایی و پایینی، روی هم قرار بگیرد. در هر دو طرف از دو لای بسته، cm 12 برای مچ پایین آمده و علامت می‌گذاریم. از انتهای این علامت به طرف پایین را می‌دوزیم. مانتو آماده است.
۲ عدد بند ۲۰ سانتی‌متری تهیه کرده و به دو طرف مستطیل می‌دوزیم به طوری که بعد از پوشیدن این مانتو، دو عدد بند را روی کمر می‌بندیم و گشادی یقه را با انواع گیره‌های تزیینی، تنظیم می‌کنیم.
توجه: بعد از پوشیدن این مانتو، در قسمت پشت گردن چند پیلی افقی روی تن تنظیم و درست می‌کنیم تا راحت‌تر و خوش فرم‌تر روی شانه‌ها قرار بگیرد. (شکل ۳)
مانتو دو تکه زیر و رو
میزان پارچه: ۲ متر و نیم برای روپوش
الگو و برش به روش آموزش خیاطی بدون الگو خانم عمرانی : برای روپوش این مانتو، الگوی پایه را با آستین کیمونو رسم کرده و قد مانتو را به دلخواه بلند می‌کنیم. پایین روپوش را cm 5-33 فون کرده و به خط باطن وصل می‌کنیم. برای قسمت پشت، از همین الگو استفاده کرده، یقه را کمی پر می‌کنیم و قسمت پشت را برش می‌زنیم.حال برای والان قسمت جلو، از گوشه گردن به اندازه یقه پشت بالا رفته و از اینجا cm 50 به جلوی لباس اضافه می‌کنیم و تا پایین خط می‌کشیم. روی خط بالا، cm 10-8 از انتهای یقه پشت وارد شده، از زاویه سمت راست بالا cm 15 پایین می‌آییم و به هم وصل می‌کنیم و قسمت هاشور را برش می‌زنیم.
در خیاطی سیما عمرانی برای پیراهن زیر روپوش از الگوی قسمت پشت استفاده کرده با این تفاوت که از گوشه گردن cm 11 وارد سرشانه شده و به خط سینه وصل می‌کنیم تا یقه هفت شود (گشادی یقه دلخواه می‌باشد) همچنین حلقه آستین پیراهن را تا زیر قسمت کیمونو گشاد می‌کنیم. قد پیراهن را هم می‌توان هم اندازه یا کوتاه‌تر از روپوش در نظر گرفت. این الگو را یک بار روی دولای بسته برش می‌زنیم و برای یقه آن، سجاف آماده می‌کنیم.

 

 

برای نوار روی آستین هم می توانید جهت یادگیری بیشتر از مجموعه آموزش خیاطی خانم سیما عمرانی کمک بگیرید.، یک تکه از پارچه پیراهن زیر را لایی می‌چسبانیم. یک مقوا به عرض دلخواه را داخل پارچه قرار داده و پارچه را از دو طرف تا می‌کنیم و اتو می‌زنیم.برای مچ روپوش نیز می توانید  از فیلم آموزش خیاطی خانم عمرانی کمک بگیرد.، قد آستین کیمونو را به دلخواه کوتاه می‌کنیم. یک مستطیل به طول دو برابر دور مچ آستین و به عرض دو برابر قد، از پارچه پیراهن برش زده شده، آن را از عرض تا می‌کنیم و دو طرف آن را می‌دوزیم. سپس آن را به رو کرده و خط بالای آن را دولا چین کش می‌کنیم.
دوخت: ابتدا قسمت پشت یقه را می‌دوزیم و آن را به یقه پشت وصل می‌کنیم. خط بالای آستین را دوخته، نوار آماده شده را روی آستین و در محل دلخواه گذاشته و خط بالا و پایین آن را می‌دوزیم. سپس خط زیر آستین را دوخته و تکه مچ چین کش شده را به مچ آستین کیمونو وصل می‌کنیم.
سجاف یقه پیراهن را به پیراهن دوخته، روپوش را به پشت تا کرده، روی پیراهن را به روی قسمت جلو گذاشته و آن را از سرشانه و پهلو به روپوش وصل می‌کنیم.
مانتو یقه کراواتی فانتزی در مجموعه آموزش خیاطی خانم عمرانی
میزان پارچه: دو قد مانتو
الگو و برش: از الگوی بالاتنه کش استفاده می‌کنیم. چون این مانتو حالت فانتزی دارد، قد آن را حدود cm 110-100 در نظر می‌گیریم. cm 4 بالاتر از خط کمر را مشخص کرده، یک خط می‌کشیم تا خط کمر جدید به دست آید. از پهلو مانتو را نیز cm 5 فون کرده و به این خط جدید وصل می‌کنیم. در الگوی پشت هم مانند جلو خط کمر را cm 4 بالا برده و از پهلو cm 5 فون می‌کنیم.
در الگوی جلو، cm 8 از خط سینه پایین آمده، روی این خط از وسط جلو الگو، cm 8 وارد الگو می‌شویم. در سرشانه، cm 4 از گوشه گردن داخل شانه شده و با خط‌کش به این cm 8 وصل می‌کنیم. (خط سینه و cm 8 پایین‌تر از آن را روی این خط مشخص کرده تا این قسمت را در پاره به صورت چین کش در بیاوریم.) این خط را تا کمر جدید امتداد می‌دهیم و زاویه آن را از بین می‌بریم. قسمت هاشور را از الگو برش زده و جدا می‌کنیم.
در امتداد خط کمر جدید، cm 10 از الگو خارج شده و آن را تا پایین امتداد می‌دهیم. الگوی جلو را روی دولای باز برش می‌زنیم. در قسمت پشت الگو، cm 4 از خط یقه و در سرشانه، cm 4 از طرف گوشه گردن وارد شده و یقه پشت را رسم می‌کنیم. الگوی پشت را روی دولای بسته برش می‌زنیم.
برای آموزش بیشتر در مورد یقه کراواتی این مانتو، اول اینکه پیشنهاد می کنیم حتما از کتاب خیاطی سیما عمرانی استفاده کنید .در قسمت جلو cm 122 از خط سینه پایین آمده، اندازه یقه جلو (از گوشه گردن تا این نقطه) + اندازه یقه پشت می‌کنیم. این عدد را به علاوه قددلخواه برای گره زدن می‌کنیم. عرض این نوار از دولای بسته cm 8 + cm 1 برای زاپاس است. ۲ عدد از این نوار آماده کرده و از عرض به هم می‌دوزیم. برای اینکه یقه خوش‌فرم‌تر بایستد، روی دولای بسته، cm 3 مشخص کرده و یک خط اریب می‌کشیم و دو عدد نوار را از این خط اریب به هم وصل می‌کنیم.

در مورد نحوه دوخت پیشنهاد می کنیم حتما از کتاب آموزش خیاطی خانم عمرانی استفاده نمایید.در زیر توضیحاتی در این مورد قرار داده ایم.
دوخت: ابتدا قسمت مشخص شده از سینه تا ۸ سانت پایین‌تر را چین کش کرده، سپس پهلو و سرشانه مانتو را می‌دوزیم. قد اضافه دلخواه نوار یقه را می‌دوزیم. زاپاس قسمت یقه را چرت زده و به رو برمی‌گردانیم. حال زاپاس دو لایه نوار را به یقه پشت و جلو مانتو تا وسط جلو سر cm 10 اضافه وصل می‌:نیم و cm 10 اضافه آزاد رها می‌ماند.

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :